Pozor na čínské svatební šaty

Jako budoucí nevestička, právě stojíte před otázkou. Vaše vysněné šaty jste našli i na internetové stránce s čínským zbožím v podezřele nízké částce. Stojíte před otázkou: Riskovat to a koupit si čínskou „zajíce v pytli“?
Svatební šaty jsou luxusní, tzv. high-end produkty, které můžete klidně přirovnat např. k značkovým, luxusním kabelkám. Platí tedy: cena odpovídá kvalitě. Není to jako když si chcete koupit bílou či černou techniku. Porovnáte si ceny na internetu, v kamenné prodejně si zboží „ohmatáte“ a následně na internetu zakoupíte levnější. Šaty jsou totiž skutečně odlišné. Platí zde proto jiná pravidla. Jaké?
Čínský výrobci samozřejmě budou tvrdit, že jejich šaty jsou totožné s těmi značkovými. Není tomu tak. Často jsou to právě rozdíly, které vidět již při prvním srovnání. Zároveň se v nich nevěsta nesrovnatelně odlišně cítí. Kvalitní značkové šaty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, perličky jsou zdobeny krásným a lukrativním Swarovski crystal, kostice šatů jsou vyztuženy a celkový pocit v takových značkových šatech je pro nevěstu nesrovnatelný. Toto při čínské atrapy prostě chybí.
Jak si ověříte, že šaty jsou skutečné značkové? Výhradní zastoupení značky je jednoduché si ověřit. Svatební salon El v Brně Vám například předloží platný certifikát pravosti. Tento certifikát vystavují pouze autorizovaní distributoři dané značky např. Maggie Sottero a to na přísně kontrolovaných originálních formulářích. V salonu EL, jako zástupce značky Maggie Sottero, Vám na požádání tento formulář také předložíme nebo vystavíme.
Už jste šaty z čínské webstránky objednali a vyplatily? Není nic neobvyklého, když webstránka vašeho dodavatele z Číny odrazu po uhrazení částky zmizí. Vy tak své šaty snů pravděpodobně neuvidíte. Dobrat se k původnímu obchodníkovi a domáhat se náhrady je téměř nemožné. Proto v Salonu EL v Brně doporučujeme vyvarovat se nákupem čínských šatů přes internet bez verifikována platby např. bezpečných systémů PayPal apod.
Jazyková bariéra také nejednou způsobila komplikace. Zadáváte objednávku v anglickém jazyce. V procesu přijetí objednávky a překladu může dojít k nesprávné interpretaci objednávky a vy tak až doma zjistíte, že Vám dorazili šaty o číslo menší nebo v jiném odstínu barvy. Divili byste se, ale i takové paradoxy se již reálně staly.
Jelikož neplatí totéž jako u již zmíněných elektrospotřebičích, že si své šaty vyzkoušíte v salonu a na internetu objednáte z Číny. Totiž, zboží téměř s určitostí nebude totožný a už vůbec ne stejně kvalitní. Namísto obav z toho jak by to dopadlo, se v salonu EL v Brně můžete spolehnout na náš odborný personál. Šaty si vyzkoušíte přesně na Váš typ postavy, šaty přesně upravíme dle aktuálních rozměrů Vaší postavy týden před svatbou. Máte tak jistotu, že v svůj nezapomenutelný den budou Vaše šaty zářit a sedět Vám jako ulité. I příjemný pocit v šatech a zářivé doplňky Swarovski crystal doplní pocit kouzelné a dokonalé svatby. Fotografie, které si budete o několik let se svou rodinou prohlížet, budou říkat za všechno. V ten den jste skutečně zářily.
Mnohé nastávající nevěsty se obávají, že pokud si zapůjčí šaty v salonu, nebudou zcela nové, ale už použité, opotřebované … není tomu tak, protože s měnícími se trendy nakupujeme ročně minimálně kolem 40 nových modelů šatů, a ty, které již nesplňují vysokou kvalitu nebo neodpovídají trendům, z nabídky vyřazujeme. Tak si u nás nevěsta může být jistá, že u nás zapůjčené šaty budou splňuje tu nejvyšší kvalitu.
Samozřejmě rozumíme ekonomické stránce věci. Pokud jste rozhodnuto, že si šaty objednáte přece jen z čínské webstránky, doporučujeme, jestliže si šaty raději za nižší částku necháte ušít u švadleny na míru. Kvalitnější originál je vždy lepší než nepovedená kopie. Těšíme se na Vás v našem svatebním salonu EL v Brně.